نارنگی عمده

نارنگی نوعی میوه است که بعد از پرتقال دومین میوه مرکبات کشت شده است. رنگ نارنگی مانند پرتقال نارنجی است – اگرچه برخی از انواع ممکن است سایه های سبز یا قرمز داشته باشند. با این حال، آنها کمی کوچکتر و کمتر گرد هستند و به راحتی با دست جدا می شوند. طعم شیرین تری هم دارند.

هم گوشت و هم پوست آن بسیار مغذی هستند. می‌توانید نارنگی‌ها را به‌عنوان میان‌وعده در سفر میل کنید، آن‌ها را در یک آبمیوه یا اسموتی با طراوت مخلوط کنید، یا از آن‌ها برای تهیه مربای شیرین یا سس سالاد استفاده کنید.

صادرات نارنگی

فواید نارنگی

پر از مواد مغذی است نارنگی ها علیرغم اندازه کوچکشان در مقایسه با سایر مرکبات، مانند پرتقال و گریپ فروت، دارای مواد مغذی و سرشار از آب هستند – در واقع، حدود 85 درصد آنها آب هستند.

در اینجا مشخصات مواد مغذی 1 نارنگی متوسط ​​(88 گرم) آمده است:

کالری: 47
کربوهیدرات: 12 گرم
فیبر: 2 گرم
پروتئین: 0.7 گرم
چربی: 0 گرم
ویتامین C: 26٪ از ارزش روزانه (DV)
ویتامین A: 3٪ از DV
پتاسیم: 3٪ از DV
همانطور که مشاهده می نمایید، نارنگی ها منبع خوبی از ویتامین C هستند – ماده مغذی که احتمالاً پشت بسیاری از مزایای سلامتی نارنگی است. نارنگی ها همچنین یکی از غلیظ ترین منابع بتا کریپتوکسانتین هستند، آنتی اکسیدانی که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و پشت رنگ نارنجی نارنگی و سایر میوه ها قرار دارد.

علاوه بر این، نارنگی ها به ترتیب پتاسیم و ویتامین های B کمپلکس، یعنی B1، B6، و B9، یا تیامین، پیریدوکسین و فولات را تامین می کنند. آنتی اکسیدان بالایی دارد. آنتی اکسیدان ها با خنثی کردن اثرات مخرب استرس اکسیداتیو، که در اثر تجمع رادیکال های آزاد ایجاد می شود، از بدن شما محافظت می کنند. این مولکول های مضر در ایجاد شرایط مزمن مانند بیماری قلبی، آرتریت و سرطان نقش دارند.

خصوصیات نارنگی

نارنگی ها – از جمله پوست آنها – همانند پرتقال خونی خشک منابع غنی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C و بتا کریپتوکسانتین و فلاونوئیدهایی مانند نارینگین، هسپریدین، تانگرتین و نوبیلتین هستند. ظرفیت آنتی اکسیدانی ویتامین C به دلیل اثرات مفید آن بر سلامت پوست و قلب، و همچنین به دلیل خواص ضد سرطانی آن شناخته شده است.

تحقیقات فلاونوئیدها را با فواید سلامتی متعددی از جمله اثرات محافظتی بر مغز و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مرتبط کرده است. تقویت کننده های ایمنی، ویتامین C موجود در نارنگی ممکن است با تأثیر بر سلول های T، نوعی گلبول سفید که از بدن شما محافظت می کند، از سیستم ایمنی بدن شما در برابر ویروس ها و باکتری ها محافظت کند.

تحقیقات نشان می دهد که این ویتامین بر رشد و عملکرد سلول های T تأثیر می گذارد و مسیرهایی را که منجر به مرگ آنها می شود مسدود می کند. بنابراین، به شما کمک می‌کند سطح سالمی از این سلول‌ها را برای مبارزه با عفونت‌ها حفظ کنید.